NIE BĘDZIESZ HANDLOWAŁ Z PANEM BOGIEM SWOIM.
Tak mogłoby brzmieć jedno z przykazań Dekalogu, które Pan Bóg nam ofiarował na górze Synaj. Całkiem prawdopodobne, że gdyby historia świata potoczyła się na nowo, tak właśnie brzmiałaby jedna z najważniejszych reguł danych przez Boga człowiekowi.
Dlaczego handlowanie względem Pana Boga jest „do wyrzucenia”? I co dokładnie się za taką postawą kryje?
Dlaczego, jeśli będziemy chcieli zasłużyć na łaskę, wytargować swoje zbawienie oraz szczęście tutaj na ziemi, to “pocałujemy klamkę”, bo Boży targ jest ZAMKNIĘTY!?
O tym właśnie jest ta książka!
Książka mówi o naszej RELACJI Z BOGIEM na podstawie Księgi Hioba.
Nie, nie o cierpieniu – jeśli myślisz „Księga Hioba = cierpienie” to porzuć to myślenie – przynajmniej do czasu przeczytania książki. A czyta się ją… jakby się oglądało film.
Sama Księga Hioba ma układ jak scenariusz najlepszego hollywoodzkiego filmu. Książka genialnie wykorzystuje ten motyw.
Najpierw poznajemy bohatera, który wiedzie swoje „normalne” życie. Ma we wszystkim błogosławieństwo Pana. I nagle – jak w dobrym filmie, wszystko po kolei zaczyna się psuć. Pojawia się przeciwnik. Bohaterowi rzucane są kłody pod nogi, przechodzi przez różne trudne doświadczenia, aż w końcu następuje moment kulminacyjny i rozwiązanie budowanego od samego początku napięcia.
Ojciec Adam prowadzi czytelnika przez całą historię w tak fascynujący sposób, że nie można oderwać się od lektury.
„Targ zamknięty” to urzekająca opowieść o Bogu, jego obecności w życiu człowieka, ofiarności wobec ludzi, a także o naszym życiu w całkowitej wolności. I jak wszystkie najpiękniejsze filmy i piosenki świata – to jest też opowieść o prawdziwej miłości!
ZOBACZ PROMO:
Lub czytaj jeszcze dalej. Jest o czym…
To NIE jest książka z półki z napisem „podręczniki erystyki” o tym jak argumentować swoje racje, ani poradnik z nurtu rozwoju osobistego (choć dzięki niej poznasz kilka różnych rodzajów argumentacji: argument z tradycji, z ostrzeżenia, z własnego doświadczenia, ad personam oraz to kiedy w sporze rodzi się agresja i skąd bierze się mowa nienawiści).
To NIE jest książka z komentarzem o bieżących sprawach, choć dzięki niej łatwiej zrozumiesz aktualną sytuację w Kościele, bo stawia trafne diagnozy rzeczywistości.
„Ta księga dokładnie opisuje wszystkie złe rzeczy, które dzieją się w naszym myśleniu o Bogu i o wierze. Nazywa wszystkie nasze fałszywe sposoby działania, wszystko, co pomyliliśmy, przekręciliśmy, może nawet wymyśliliśmy”.
fragment książki
To NIE jest książka o cierpieniu, bo jej głównym tematem jest coś zupełnie innego, choć pomaga ona skonfrontować się z obecnością cierpienia w naszym życiu i odnieść ten problem do naszej relacji z Bogiem (dużą wartością jest epilog książki, w której autor mierzy się z pytaniem: Jak być z ludźmi którzy cierpią?).
Ponadto, czytając „Targ zamknięty” zmierzysz się z próbą odpowiedzi na dość zuchwałe pytania w kierunku Boga, które jednak mamy prawo zadawać:
DOWIEDZ SIĘ:
- Jak grzechy człowieka uderzają w Boga? Co one Mu robią? Czy w ogóle Go dotykają i jeśli tak, to w jakim stopniu?
- Skąd w Hiobie i w nas wzięło się myślenie negujące porządek świata?
- Przeciwko czemu buntuje się Hiob?
- Na czym polega teologia retrybucji?
- Co wydarzyło się podczas kapituły specjalnej dominikanów w trakcie pobytu w klasztorze w Caleruedze – miejscu narodzin św. Dominika?
- Co skłoniło Jezusa, aby chodził po jeziorze?
- Czy zło przechodzi z ojca na syna? Czy może grzechy międzypokoleniowe to wymysł?
Nie sposób wreszcie nie wspomnieć o tym, że tekstowi książki napisanemu przez o. Adama Szustaka towarzyszą ilustracje Jacka Hajnosa OP.
Oryginały tych prac oraz 2 dodatkowe ilustracje trafią na wystawy do kilku największych miast w Polsce, po czym zostaną wylicytowane, a cały przychód z licytacji zasili konto jednej z fundacji.
NIE WIESZ
JESZCZE CZY
KSIĄŻKA JEST
DLA CIEBIE?